O firmie
Czym się zajmujemy?
  • Nasza firma zajmuje się głównie całopojazdowym transportem chłodniczym międzynarodowym i krajowym.

  • Jesteśmy również Zakładem Pośrednim zajmującym się odbiorem odpadów rybnych kategorii 3 z zakładów przetwórczych, magazynowaniem, przeładowywaniem na naczepy specjalistyczne oraz transportem ich do miejsca przeznaczenia.

  • Jednocześnie zajmujemy się naprawą pojazdów ciężarowych, ciągników siodłowych, naczep i przyczep oraz remontem całych pojazdów. Wykorzystujemy części od renomowanych producentów. Wedle życzenia klienta wykorzystujemy części własne zleceniodawcy.

Gdzie się znajdujemy?

Siedziba firmy znajduje się w północnej Polsce, w województwie pomorskim, w gminie Puck, miejscowość Swarzewo.
Od ponad 25 lat bliskość Morza Bałtyckiego, Zatoki Puckiej oraz Półwyspu Helskiego sprzyja rozwojowi naszego przedsiębiorstwa.

Nasi pracownicy...

Posiadamy wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Inwestujemy w ich rozwój wysyłając naszych kierowców na kursy Scania Ecolution. Pozwalają one na szkolenie techniki jazdy, podejścia do jazdy oraz umiejętności kierowcy. Mają również decydujący wpływ na zużycie paliwa. Nasi kierowcy są również monitorowani poprzez raporty generowane przez system Scania FMS, dzięki czemu są zmotywowani do osiągania coraz lepszych rezultatów pod względem stylu jazdy, bezpieczeństwa, emisji CO2 i zużycia paliwa.

 

 

Historia firmy

Nasza firma powstała w roku 1988 jako firma połowowa z jedną ciężarówką firmy Mercedes 809 do własnego użytku. Dostosowując się do potrzeb rynku, zaczęliśmy świadczyć usługi naszą pierwszą chłodnią i jeździć dla pojedynczych kontrahentów na terenie naszego kraju oraz Niemiec.  Od roku 1991 jesteśmy wyłącznie firmą transportową. Rozszerzyliśmy swoją działalność o inne kraje Europy zachodniej. Zaczynaliśmy od Mercedesów, Volvo poprzez MAN-y aż do momentu gdy w roku 1992 trafiła do nas pierwsza SCANIA. Okazało się, że SCANIA wychodzi naprzeciw naszym wymaganiom. Współpraca trwa od momentu odbioru SCANII 111 aż do teraz gdy jeździmy SCANIĄ R730. Teraz wykonujemy kursy na terenie Polski oraz Europy Zachodniej. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skąd nazwa?

W 1988 roku gdy nasza firma wchodziła na rynek jako firma połowowa, panował trend na nadawanie połowowym przedsiębiorstwom państwowym nazw od żaglowców, a spółdzielniom rybackim od nazw ryb. Jako że bliżej nam było do spółdzielni rybackiej, postanowiliśmy poddać się danemu trendowi. Postawiliśmy na smaczną, bałtycką rybę z rodziny flądrokształtnych, którą każdy kto odwiedził polskie morze zna pod nazwą Turbot (z angielskiego), Steinbutt (z niemieckiego). Ale przecież jesteśmy firmą polską! A polska nazwa to SKARP.

Nazwa budzi lekkie kontrowersje, zwłaszcza w głębi Polski, gdzie mało kto zna taką rybę i  częściej oskarża się właściciela o dysortografię. Dzięki temu nazwa zostaje gdzieś w pamięci, a smaczna ryba staje się bardziej popularna.  

Strony internetowe - odee.pl